9-14 листопада 2014 р. – участь у міжнародному молодіжному проекті
«Створимо новий світ» (Польща)
У рамках співпраці у галузі освіти, науки і культури між Польщею та Україною, за підтримки Національного центру культури у місті Варшаві студенти та викладачі Миколаївського державного коледжу економіки та харчових технологій були запрошені до участі в міжнародному молодіжному проекті «Створимо новий світ» Фонду для дітей та молоді «PIASTUN», координатором якого є Кшиштоф Павляк.
Мета проекту – сприяти польсько-українському співробітництву й двосторонньому обміну досвідом під час молодіжної співпраці, інтеграції молодих людей з Польщі та України, їх участі у соціальному та культурному житті країн.
Проект «Створимо новий світ» реалізовувався у період з 9 по 14 листопада 2014 року у місті Істебна і передбачав участь делегації МДКЕХТ у заходах, що стосувалися питань готельно-ресторанного бізнесу, обміну досвіду у сфері професійної освіти, вивчення культурної спадщини Польщі.
Делегацію коледжу очолив директор МДКЕХТ Олійник А. І. До її складу увійшли: заступник директора з навчальної роботи Дідняк З. І., завідувач технологічного відділення Швед С. В., студенти ІІІ та ІV курсів спеціальностей «Готельне обслуговування», «Виробництво харчової продукції», «Виробництво хліба, кондитерських, макаронних виробів і харчових концентратів» Абрамюк А. В., Бєляєва К. В., Гірча К. С., Дмітрієва К. С., Квашнін Д. С., Колеснікова Т. І., Надєіна С. Ю., Панова С. І., Руденко А. С., Собченко Д. В., Сопрунов І. А., Федів А. М., Шевчук А. А.
За ініціативи делегації МДКЕХТ у рамках візиту заплановано і проведено зустріч-знайомство з близьким за профілем навчальним закладом – Об’єднання гастрономічно-готелярських шкіл імені Владислава Реймонта у Віслі з метою налагодження партнерських стосунків та співпраці.
Представники польської сторони ознайомили гостей з основними напрямами діяльності їхнього навчального закладу, матеріально-технічною базою.
У перший день для студентів коледжу та учнів школи соціальним психологом було проведено спільне заняття-тренінг «Познайомимося», що сприяло швидкому знайомству і налагодженню дружнього спілкування та створенню атмосфери взаєморозуміння.
Родзинкою такого заходу стала презентації українською і польською командами своїх навчальних закладів, які учасники підготували з особливим теплом і любов’ю.
Проект передбачав низку цікавих заходів, серед яких – спільне приготування та дегустація національної кухні народів, що забезпечило для молоді можливість отримання професійних практичних знань і вмінь.
І етап – приготування страв польської кухні під керівництвом викладача гастрономічно-готелярської школи пані Дороти. До меню увійшли страви: сливки в бочках, суп «Журик», м’ясо тушковане з яблуками, кльоцки зі шкварками, суп-пюре з груш.
ІІ етап – приготування страв української кухні під керівництвом викладача МДКЕХТ Швед С. В. До меню увійшли страви: борщ український з пампушками, солянка збірна м’ясна, оселедець під шубою, вареники з картоплею, риба запечена під сиром і майонезом, рулет з маком, узвар.
Страви були високо оцінені дегустаційною комісією, до складу якої увійшли керівники готельно-ресторанних комплексів, шеф-кухарі відомих ресторанів, викладачі та учні відділення «Гастрономія».
У ході зустрічі було обговорено перспективи подальшої співпраці навчальних закладів.
Директорами Анатолієм Олійником та Беатою Іванюк підписано Угоду про співробітництво в галузі освіти між Україною та Річпосполитою Польщею в сфері розвитку та зміцнення співпраці і дружніх відносин між Миколаївським державним коледжем економіки та харчових технологій та Об’єднанням гастрономічно-готелярських шкіл імені Владислава Реймонта у Віслі.
Угода направлена на співпрацю по удосконаленню професійних навичок, вивчення мов, історії та культурної спадщини обох держав педагогічними працівниками та студентами, на розвиток освітніх зв’язків між педагогічним складом навчальних закладів, підвищення мобільності студентів, розвитку туристичних зв’язків між сторонами.
Загалом учасниками Проекту стали понад 50 осіб з України та Польщі: студенти МДКЕХТ, учні Об’єднання гастрономічно-готелярських шкіл імені Владислава Реймонта у Віслі, педагоги, керівники закладів готельно-ресторанного господарства, підприємці Сілезького воєводства.
Участь у проекті дала змогу налагодження співпраці з близьким за профілем навчальним закладом, розширення комунікаційних горизонтів та ознайомленням із культурними надбаннями Польщі.
Програму доповнювали захоплюючі екскурсії: до резиденції президента Польщі у Віслі; до Костелу Явища Богородиці у місті Вадовіце. Цікавим є те, що саме в цьому невеличкому містечку народився перший в історії Папа-слов’янин Іван Павло ІІ. Студентів зацікавив замковий комплекс Вавель в стародавній столиці Польщі – місті Кракові. Цікаво також було побувати на спільному кордоні Польщі, Словакії та Чехії.
Під час візиту до картинної галереї Яна Кукучки директор коледжу Олійник А. І. на знак пошани і вдячності вручив організаторам проекту український прапор, а студенти щиро і натхненно заспівали гімн України. На завершення проекту у невимушеній атмосфері господарі та гості заходу на згадку обмінялися сувенірами.