Миколаївський фаховий коледж економіки та харчових технологій Неділя, 14.07.2024, 15:00
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"Вітаю Вас Гість | RSS

Меню сайту

Ми в соцмережах


Наші контакти
54034 пр. Миру, 18,
м. Миколаїв
тел: (0512)64-71-46, (0512)56-67-11,
факс: (0512) 56-67-03
сайт: //mdkeht.at.ua
E-mail: mdkeht2@ukr.net

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

                                               

Книга – це джерело освіти, знання і збагачення!

                                                                 М.Рильський

     Бібліотека – це фундамент освіти і самоосвіти, скарбниця людського знання, вона забезпечує потреби  навчально-виховного процесу в усіх його ланках, надає систематичну, цілеспрямовану допомогу студентам в опануванні знаннями, виховує бажання розширювати обсяг  знань, знайомить із різноманітними джерелами інформації, навчає  розуміти  їх, користуватися ними, виховує творчого читача.

Сьогодні, в добу комп’ютеризації, книга все ж таки залишається неоціненним скарбом, як джерело мудрості, знань, досвіду та фундаментом освіти, а бібліотека - основа цього фундаменту.

     Бібліотека Миколаївського фахового коледжу економіки та харчових технологій є науковим, навчальним, інформаційним та культурно-освітнім структурним підрозділом, який здійснює бібліотечний та інформаційно-бібліографічний супровід навчально-виховного процесу.

Структура бібліотеки: читальна зала із комп’ютерною зоною, абонемент, книгосховище.

 Основними завданнями бібліотеки є: обслуговування читачів  на абонементі бібліотеки та у читальній залі.

      Кожного навчального року зі студентами І курсів  проводяться бесіди про правильне користування бібліотекою, читальною залою та їх типовими правилами. Для формування системи бібліотечно-бібліографічних знань у студентів проводяться роз’яснювальні заняття.  Одним з першочергових завдань в виховній роботі бібліотеки є надання допомоги кураторам груп та студентам методичних розробок та літератури.  При забезпеченні навчально-освітнього процесу: необхідними виданнями, повноцінне задоволення інформаційних потреб викладачів та студентів, удосконалення системи організації відкритого доступу користувачів до різноманітних джерел інформацій через використання сучасних форм і методів роботи.

Працівниками бібліотеки проводиться щорічний перегляд забезпеченості бібліотеки  коледжу навчальною літературою. Це дає можливість визначити,  яку літературу потрібно придбати і в якій кількості. При комплектуванні також враховуються зміни в навчальних програмах.

Фонд бібліотеки постійно поповнюється новими підручниками, навчальними посібниками, художніми виданнями. Бібліотека оперативно виконує опрацювання документів, що надійшли, веде облік фонду. Комплектування фонду проводиться згідно потреб навчального закладу. Доукомплектування фонду бібліотеки здійсняється через видавництва «Кондор», «Каравела», «КНЕУ», «Ліра», «Університетська книга» та ін. Передплата періодичних видань на сучасному етапі є одною з найважливіших ділянок діяльності бібліотеки, саме тому цьому питанню приділяється особлива увага.

Основні функції бібліотеки: здійснення довідково-інформаційного і бібліотечно-бібліографічного обслуговування користувачів, інформування про нові надходження літератури, організація виставки нових надходжень та тематичних виставок до педагогічних нарад, знаменних дат у галузі освіти і культури, днів інформації, проведення оглядів літератури з актуальних питань.

В бібліотеці Інформаційне забезпечення  освітнього процесу та педагогічної діяльності коледжу здійснюється трьома шляхами.

 По-перше, шляхом підтримання на необхідному кількісному та якісному рівні бібліотечного фонду. Бібліотека коледжу є інформаційним освітнім центром, який забезпечує доступ і формує уміння орієнтуватися в інформаційному просторі, в світових, національних наукових і освітніх ресурсах.

По-друге, створенням умов для доступу викладачів і студентів до світової інформаційної мережі INTERNET з метою пошуку необхідної інформації. Ключовим напрямом роботи бібліотеки є створення електронного каталогу. Електронний каталог забезпечує багатоаспектний пошук інформації. Обов’язковою вимогою часу є підключення комп’ютерів бібліотеки до локальної мережі та мережі Інтернет. Це розширює можливості інформаційного забезпечення, дає змогу більш ефективно користуватись інформаційно-пошуковими системами. Мережа Інтернет підєднана до шести комп`ютерів, що знаходяться в  бібліотеці. Всі комп`ютери бібліотеки під’єднанні до локальної комп`ютерної мережі коледжу.

По-третє, шляхом створення власної бази електронної бібліотеки і умов для користування нею. Це новий сервіс обслуговування - інформаційний центр «Електронна бібліотека». Цей сервіс дає можливість скористатися електронним каталогом і картотеками, знайти повні тексти інформаційних документів, різноманітні інформаційні ресурси, які представлені в локальній мережі коледжу.

Фонд електронних творів бібліотеки включає підручники із навчальних дисциплін, а також твори класиків української та світової літератури. Електронний фонд бібліотеки включає електронний навчальний ресурс кожного викладача з дисциплін, які він викладає.

Всі матеріали електронного навчального ресурсу повністю доступні для користувачів, як в секторі електронної інформації, так і для користування за межами бібліотеки завдяки можливостям сучасних електронних пристроїв.

Зростання популярності електронних навчальних ресурсів серед користувачів бібліотеки обумовлює процеси змін в організаційній структурі бібліотеки та пріоритетах її діяльності.

В бібліотеці коледжу користувач має право:

- користуватися друкованими документами з фондів читального залу;

- користуватися каталогами і картотекою;

- одержувати консультації фахівців;

- одержувати бібліотечно–бібліографічні довідки;

- користуватися послугами Інтернет;

- знайомитись з новими надходженнями у бібліотеку;

- знайомитись з періодичними виданнями.

Режим роботи:

понеділок – п’ятниця: 8.30-16.30

Вихідні  дні: субота, неділя

Наша адреса: пр.Миру, 18

Адреса електронної пошти бібліотеки (Е-mаіl) mdkehtbib@ukr.net     

                                                               

Вхід на сайт

Пошук

Календар
«  Липень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031

Офіційні вебсайти


Copyright MyCorp © 2024Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz